CD nosiče

Marian Kittner – Requiem

NOVINKA, dátum vydania 4/2022

Requiem, vokálno-inštrumentálna skladba, ktorá svojou monumentálnosťou a zároveň intímnosťou vyvoláva v človeku zimomriavky nielen z pohľadu krásy hudby, ale aj svojho vnútorného ponorenia sa a rozmýšlania o svojom živote. Ponorte sa do počúvania hudby s vynikajúcimi slovenskými sólistami, Štátnym komorným orchestrom Žilina, Speváckym zborom Lúčnica a svetoznámym dirigentom Rastislavom Štúrom.

CD nosič je dostupný na objednávku v našom e-shope. Vydanie nahrávky podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia ako hlavný partner projektu. Partneri: Nadácia primátora mesta Žilina a Žilinský samosprávny kraj. 

 

Antonín Dvořák / Marian Kittner – Biblické piesne

Dátum vydania 3/2021

Ikonické biblické piesne, ktoré sa nahrávali v čase lockdownu počas svetovej pandémie Covid-19. Piesne, ktoré sa hrávajú po celom svete a pozná ich každý milovník hudby. Biblické piesne op. 99 Antonína Dvořáka, ktorými sa inšpiroval súčasný slovenský skladateľ Marian Kittner. Vynikajúci sólisti, skvelí interpreti – Zdeněk Klauda a Mucha Quartet.

CD nosič je dostupný na objednávku v našom e-shope. Vydanie nahrávky podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Das romantische Lied aus Pressburg

Dátum vydania 12/2020

Piesne z Bratislavy z pera skladateľov, ktorí v 19. a 20. storočí pôsobili v Bratislave. Diela, ktoré nepoznáme z koncertných pódii, diela, ktoré svojim kvalitatívnym spracovaním sa rovnajú dielam svetových skladateľov romantizmu. CD nosič vyšiel vo vydavateľstve tsARTmusic a Hudobné centrum, ktoré ho zaradilo do svojej edície Monumenta Musicae Slovacae.

CD nosič je dostupný na objednávku v našom e-shope. Vydanie nahrávky podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

 

Alexander Albrecht – Biographie

Blízky priateľ Bélu Bartóka, prvý profesionálne vyštudovaný umelec v Bratislave, zakladateľ Cirkevného spolku pri Dóme sv. Martina, osoba, ktorej vďačíme za kultúrny život v Bratislave a na Slovensku od roku 1920. Skladateľ, ktorý počas celého svojho života písal piesne, ktoré sú prierezom jeho dozrievania. 

CD nosič je dostupný na objednávku v našom e-shope.